Відгуки

 Відгуки батьків

Відгук Христини Гармай, мами вихованки гуртка Театр казок
Моя донька Вікторія Гармай займається у гуртку «Театр казок» Палацу творчості дітей та юнацтва 3 роки. Ще чотирирічною її запросили відвідати казку «Снігова королева», яку гурток ставив у Палаці на новорічні свята. Вікторію заворожила гра дітей, так вона стала вихованкою колективу. Керівник гуртка «Театр казок» Валентина Томасівна Сахно – досвідчений і толерантний педагог. Вона уміє створити в дитячому колективі особливо теплу атмосферу, зацікавити дітей театральною справою та розкрити їхній талант. Для особливої дитини, якою є Вікторія, гурток «Театр казок» виявився справжнім віконечком у світ сценічного мистецтва. Вікторія перестала комплексувати, соромитись, стала вільно спілкуватись та вивчати тексти обраних ролей. З часом, беручи участь у виставах, Вікторія стала сміливішою, розкутішою. Акторська гра додала їй впевненості вільно триматись на сцені. З великим бажанням і радістю Вікторія відвідує заняття творчого театрального колективу, адже її педагог Валентина Томасівна – чудова, талановита і чуйна людина, яка вміє знайти підхід до кожної дитини. Дякуємо, що саме такі керівники є в житті наших дітей! З повагою, мати Вікторії Гармай – Христина Гармай.
Відгук Євгенії Бойко, мами вихованця гуртка Театр казок

Мій син Олександр  займався  у гуртку «Театр казок» Палацу творчості дітей та юнацтва понад 6 років. З однокласницею, яка вже навчалась у гуртку, прийшов на репетицію новорічної вистави і залишився, а згодом став активним учасником театральних вистав.

Завдяки акторській грі, Саша навчився впевнено триматися не тільки на сцені, а й в житті, оволодів основами ораторського мистецтва, перестав комплексувати, став вільно спілкуватись з ровесниками.

Хочу зазначити, що керівник гуртка «Театр казок» Валентина Томасівна Сахно – творчий, ініціативний педагог, ентузіаст своєї справи. Її роботі притаманна особлива педагогічна захопленість, спрямованість на оптимальні результати навчання і виховання, глибока повага до своїх вихованців, віра в їхні можливості. Вона – професіонал своєї справи. Форми роботи, які вона використовує на заняттях, спрямовані на активізацію творчої діяльності гуртківців, носять пізнавальний та ігровий характер, сприяють розвитку художньої уяви, координації рухів, допомагають формуванню у вихованців таких особистісних якостей як відчуття краси та гармонії.

Саша опанував усю програму гуртка, отримав свідоцтво про позашкільну освіту. Нині – він студент вищого навчального закладу, та шукає вільний час, аби прийти на репетиції та взяти участь у виставах. А Валентина Томасівна стала для мого сина не лише чудовим педагогом та наставником, а й справжнім другом, з яким підліток може порадитися у багатьох важливих ситуаціях. Я щаслива, що в житті моєї дитини є така важлива для неї людина.

З повагою, мати вихованця Бойка Олександра – Євгенія Бойко 063-638-83-74 (син Олександр, 18 років).

Відгуки колег

Відгук Ольги Микитюк, художнього керівника Палацу творчості дітей та юнацтва

Відгук на роботу керівника гуртка «Театр казок» Палацу творчості дітей та юнацтва Броварської міської ради Броварського району Київської області

Сахно Валентини Томасівни «Формування у вихованців закладу позашкільної освіти творчої та життєвої компетентностей засобами театрального мистецтва».

Методичні рекомендації Сахно Валентини Томасівни «Формування у вихованців закладу позашкільної освіти творчої та життєвої компетентностей засобами театрального мистецтва» присвячені питанням розвитку дитячого театру на сцені позашкільного закладу, методам роботи з дітьми, що мають акторські задатки.

Сахно В. Т. понад 26 років працює у закладі на різних посадах. У 2009 році створила театральний дитячий колектив – гурток «Театр казок». Заняття у творчому колективі – системні і є надійним ґрунтом для формування соціально-педагогічних умов у справі розвитку юної особистості.

Педагог приділяє багато уваги удосконаленню дитячих природніх задатків. Основою діяльності дитячого театру вона вважає гру, посередництвом якої, на її думку, діти найкраще пізнають навколишній світ. Цьому сприяє, вважає педагог, і вивчення усної народної творчості, зокрема казок. У своїй праці з дітьми педагог використовує різні ідеї розвитку творчої особистості: інформаційно-комунікаційні технології та мультимедійні презентації, тематичні відеохвилинки. З метою поліпшення дикції, вдосконалення сценічної мови практикує артикуляційні вправи. Багато уваги педагог надає популяризації театрального мистецтва, проводить зустрічі юних броварчан з героями казок.

Логічність та успішність таких методів роботи дослідниці підтверджена відеофільмами, сценаріями, сценічною діяльністю творчого колективу, батьківськими відгуками та нагородами колективу і керівника.

Загалом праця Сахно В.Т. характеризується новаторськими підходами до організації та діяльності роботи дитячого театрального колективу, актуальністю порушуваних проблем. Як керівник гуртка «Театр казок» Сахно В.Т. є безпосереднім співавтором, учасником та реалізатором соціально-творчого проєкту «Різні можливості – рівні права». Цю, наскрізь інноваційну сторінку діяльності, було розпочато педагогом, аби надати можливість розвивати таланти дітям з ООП. У 2018 році під час церемонії підписання у приміщенні Палацу творчості дітей та юнацтва Меморандуму про співпрацю у формуванні мережі інклюзивно-ресурсних центрів Київської області відбулася демонстрація вистави «Колобок» за участю вихованців з ООП. Саме ця вистава стала наочним прикладом для одного із ключових векторів розвитку позашкільної освіти. Нині гурток представив уже декілька постановок у цьому напрямку.

Можемо засвідчити й інші новаторські прийоми керівника гуртка, які полягають у дотриманні нею принципів українського режисера Леся Курбаса, основою яких є всесвіт, де головним чинником виступає особлива довіра до життя у всіх його суперечностях. Праця гуртка також будується за схемою, яка відповідає визначальним характеристикам Костянтина Станіславського – актор у гуртку «Театр казок» покликаний не тільки створити певний образ, а й «стати образом», зробити власними думки героя.

Усе, засвідчене вище, свідчить про велику роботу, яку проводить керівник гуртка «Театр казок», спрямовану на розвиток талановитих дітей, в тому числі й з ООП, надання їм суттєвої допомоги у реалізації їх творчих даровань.

Авторка в цілому добре справилась у своїй праці з поставленим завданням. Вважаю, що робота цікава і з теоретичної, і з практичної точок зору, заслуговує позитивної оцінки і її можна допустити до участі у конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка – 2021».

Керівник художній Палацу творчості дітей та юнацтва Броварської міської ради Броварського району Київської області, володар нагрудного знаку «Василь Сухомлинський», відмінник освіти України О. С. Микитюк

Відгуки вихованців гуртка: